Skladba obvodovej steny sendvičovej konštrukcie

Spojenie tradičného prírodného materiálu a súčasných technológií zaručuje nielen rýchle, ale aj zdravé a energicky úsporné bývanie. Mnohí odborníci považujú drevostavby za najlepšie riešenie nízkoenergetického domu. Je viacero možností, ako postaviť dom z dreva. Naša firma sa zaoberá výstavbou domov z tzv. sendvičových panelov

1. Baumit NanoporTop- Vysoko paropriepustná fasádna omietka. Extrémne odolná voči znečisteniu, so samočistiacou schopnosťou. Unikátna receptúra s fotokatalytickým efektom zvyšuje navyše ochranu fasády pred biologickým znečistením na fyzikálnom princípe.

2. ISOVER CLIMA 034- Izolačné dosky ISOVER CLIMA 034 sa okrem výborných tepelno a zvukovoizolačných parametrov vyznačujú aj veľmi dobrými vlastnosťami z hľadiska adaptability a odolnosti voči mechanickému nárazu napr. futbalovou loptou, ktorý môže ľahko vzniknúť pri hre v blízkosti rodinného domu. 

3. OSB dosky EGGER 15 mm- Trojvrstvové plošne lisované dosky lepené z orientovo sypaných triesok, podľa normy DIN EN 300. Pri lepení sa nepoužíva škodlivý formaldehyd! Veľmi vysoký stupeň orientácie triesok v smere vlákien krycích vrstiev zaručujú najlepšie technické parametre a veľmi dobrú tvarovú stálosť.

4. ISOVER WOODSIL- Izolačné dosky z kamennej vlny s vynikajúcimi tepelnoizolačnými a zvukovoizolačnými vlastnosťami vhodné na použitie ako nezaťažená výplňová izolácia. Dosky sú určené najmä na použitie ako tepelná, akustická a protipožiarna izolácia vonkajších a vnútorných stien drevostavieb a prefabrikovaných konštrukcií.

5. Inštalačná medzera z oceľových CD profilov.

6. RIGIPS RB 12,5 mm-  Stavebná sadrokartónová doska RB určená na konštrukcie priečok, podhľadov a predstien. 

 

Výhody sendivčovej konštrukcie

  • Vynikajúce izolačné vlastnosti
  • Akustická pohoda
  • Rýchlosť výstavby
  • Energetická úspornost
  • Šetrné k životnému prostrediu
Close Menu