Technológia

Structural Insulated Panel (SIP) je jedinečný, vysoko stabilný a ekologický stavebný systém pre výstavbu nízkoenergetických a pasívnych stavieb. Na jej základe vznikol stavebný systém používaný v našich drevodomoch, ktorý bol certifikovaný podľa českej legislatívy a harmonizovaných európskych noriem. SIP panely sú prefabrikované, univerzálne, jednoduché a veľmi kvalitné stavebné systémy pre realizáciu drevostavieb.

Zopár dôvodov, prečo stavať touto technológiou

  • doba výstavby: priemerne veľký dom vieme postaviť od základovej dosky za 10 - 12 týždňov, čo Vám ušetrí čas ak bývate v nájomnom byte a peniaze pri financovaní stavby hypoúverom.
  • veľké formáty panelov, z toho vyplýva rýchla výstavba
  • menej betónu a práce v základoch, to znamená úsporu financií 20 – 25 %
  • nízka hmotnosť panelov, to znamená nízke náklady na prepravu a manipuláciu s nimi
  • menšia hrúbka stien, čo znamená väčší vnútorný priestor (pri dome s rozlohou 150 m2 je rozdiel cca 14 m2, čo vám ponúka ďalšiu miestnosť navyše)
  • pre veľmi dobré tepelnoizolačné vlastnosti vám vzniká úspora nákladov na vykurovanie
  • univerzálne a variabilné použitie panelov

Úspora energie

Drevodomy od firmy LeCon sú navrhnuté už v základnom prevedení ako domy s nízkou spotrebou energie. Technológia SIP spolu s následným zatepľovacím systémom minimalizuje náklady na vykurovanie. Hrúbka obvodových stien viac než 270 mm ( 170 + 100 + 1,5) determinuje dom na predné pozície nízkoenergetických rodinných domov (U=0,14 W/m²K). Pri doporučenom systéme vykurovania a v kombinácii so solárnym ohrevom TUV sú náklady na 100 m2 obytnej plochy do 400 € / rok.

Viac priestoru

Moderné drevostavby majú výrazne tenšie obvodové steny a priečky, vďaka čomu máte vy viacej priestoru na bývanie. Napríklad v dvojpodlažnom montovanom dome o zastavanej ploche 100 m2 vykazuje drevostavba väčšiu obytnú plochu o viac než 10 m2, v porovnaní s domom postaveným klasickým spôsobom o rovnakej zastavanej ploche a zrovnateľných tepelno-technických parametroch. Dá sa teda povedať, že pri dome o zastavanej ploche 100 m2 má drevostavba postavená sendvičovým spôsobom o jednu izbu naviac.

Certifikácia

Výhodou systému SIPs je povinná certifikácia. Systém certifikácie a dohľadu dvoch nezávislých inštitúcií, teda zvolenskej pobočky Technického a skúšobného ústavu stavebného, n. o., a Výskumného a vývojového ústavu drevárskeho, š. p., so sídlom v Prahe, garantuje odberateľom i investorom predpísané vlastnosti všetkých prvkov systému. 

Close Menu